Hlavní navigace

Penále - úrok z prodlení

  • (neregistrovaný) 193.165.167.---

    8. 10. 2008 15:32

    Může FU vyměřit penále za pozdní platbu DPH 1/2004, zaplaceno o 3dny později 2/2004. Neni promlčeno ? Výměr přišel 9/2008

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2008 17:28

      Ija (neregistrovaný) 83.240.74.---

      Re: Penále - úrok z prodlení
      Je to opravdu penále? Nebo je to úrok z prodelní. §§ 37b a 63 zákona 337-1992

    • 8. 10. 2008 17:29

      Ija (neregistrovaný) 83.240.74.---

      Re: Penále - úrok z prodlení
      Ještě doplňuji - úrok z prodelní se uplatní nejdéle za 5 let prodelní - §63 odst 2 zák 337/92

    • 8. 10. 2008 17:42

      xx (neregistrovaný) 84.244.122.---

      Re: Penále - úrok z prodlení
      Kopíruji §,zkušenosti nemám,ale příslušenství sleduje osud daně (dle mého názoru), jsem zvědavá na další názory
      §47 (1) Pokud tento nebo zvláštní zákon nestanoví jinak, nelze daň vyměřit ani doměřit či přiznat nárok na daňový odpočet po uplynutí tří let od konce zdaňovacího období, v němž vznikla povinnost podat daňové přiznání nebo hlášení nebo v němž vznikla daňová povinnost, aniž by zde současně byla povinnost daňové přiznání nebo hlášení podat.
      § 58 Příslušenství daně
      Příslušenstvím daně se rozumí penále, zvýšení daně, náklady daňového řízení, úroky a pokuty uložené podle tohoto nebo jiného daňového zákona. Příslušenství daně, s výjimkou pokut, sleduje osud daně, nestanoví-li správce daně svým rozhodnutím jinak. Zvláštní zákon může stanovit u příslušenství daně jeho rozpočtové určení odchylně od rozpočtového určení daně, k němuž bylo vyměřeno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).