Hlavní navigace

Neplacené volno

• (neregistrovaný) 85.160.15.---

8. 10. 2008 15:51

Žena s malým dítetem, které chodí do školy má vybranou všechnu dovolenou. Nyní by chtěla neplacené volno na dny kdy budou mít ve škole prázdniny, ovšem zaměstnavatel ji ho nechce dát. Má nějakou možnost vzhledem k věku dítěte na nějaké volno např. ze zákoníku práce, nic jsem tam nenašla.
    děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2008 16:41

Lenka (neregistrovaný) 62.177.89.---

Re: neplacené volno
      To je sice hezké,že to není v zákoně,ale když se tomu dítěti něco stane,tak matku zavřou.To už v zákoně je.Babičky vzhledem k prodl.odchodu do důchodu jsou taky v zam. a navíc ne každá chce hlídat.Ale to je spíš výkřik do tmy směrem k zákonodárcům,že...

• 8. 10. 2008 18:26

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

To je všechno pravda, ale zajištění péče o dítě o prázdninách nemůže zatěžovat zaměstnavatele. Představte si, že budete zaměstnávat většinou ženy s mladšími školními dětmi, všechny budou chtít na prázdniny volno a Vy zrovna budete muset stihnout nějakou zakázku.

• 8. 10. 2008 23:31

Lenka (neregistrovaný) 90.177.18.---

Ano,já vím,že máte pravdu.Záleží totiž na úhlu pohledu.Podle mne by celý problém vyřešila služba (jako služba lidem,stejně jako jsou prádelny,čistírny...) na hlídání za rozumnou cenu a důvěryhodná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).