Hlavní navigace

Odpis-prosím o názory(finanční kontrola)

• (neregistrovaný) 80.78.146.---

8. 10. 2008 16:59

Dobrý den,

právě jsem zjistila, že jsem v roce 2006 zaúčtovala nakoupený PC za 22000,- na o22 a celý v tomto roce odepsala.(551/088)
    Zítra máme finanční kontrola a já nyní nevím co s tím mám udělat.
    Dá se to ještě nějak vyřešit??? Ve směrnici mám uvedeno, že majetek nad 20000 se eviduje na 022 a odepisuje minimálně 2roky.
    Ani se nebojím finanč.kontroly jako šéfa.
    Pomůže mi prosím někdo jak situaci zachránit???
    Děkuji Janka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 10. 2008 17:08

xx (neregistrovaný) 84.244.122.---

Re: odpis-prosím o názory(finanční kontr
      FU nemusí na všechno přijít, zažila jsem několik kontrol a toho z čeho jsem měla největší strach, si ani nevšimli.Spravit už to nepůjde, ale dle mých zkušeností na FU odpisy počítat moc neumí a majetku se docela vyhýbájí.(směrnice nechtěli nikdy) Držím palce, ať to dobře dopadne

• 8. 10. 2008 17:16

kontrolka (neregistrovaný) 83.240.74.---

No, nechci vás strašit. Já se při kontrolách na majetek zaměřuji, odpisy přepočítávám,, zatřídění kontroluji též. Směrnice si také nechávám předkládat.
      Ale nikdo nejsme dokonalý, vše je o lidech.
      Přeji vám, ať vám to kolegové neodhalí.

• 8. 10. 2008 17:13

anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

Měli jste v daném roce nákup i jiného majetku nad 20000,00 Kč ? Pokud ne, nebo byl pořízen majetek za vyšší cenu (od 22000,00 - 40000,00) tak bych pozměnila směrnici.
      I když na účtu 02x se eviduje majetek odepisovaný, lze odepsat např. 1/2 při zařazení a 2. 1/2 např. po půl roce.

• 8. 10. 2008 17:18

kontrolka (neregistrovaný) 83.240.74.---

Jo, to by šlo, to bych brala.
      A ještě máte jednu možnost - při zahájení říct, že máte důvod pro podání dodatečného přiznání a vyříkat jim o co jde. Po kontrole pak podáte dodatečné a nebudete platit penále 20%.

• 8. 10. 2008 17:31

Janka (neregistrovaný) 80.78.146.---

V tomto roce právě máme nakoupený pouze výše uvedený PC.
      Zkusím napsat ke směrnici dodatek, že vzhledem k tomu, že v daném roce nebyl nakoupený jiný majetek, účetní jednotka se rozhodla odepsat PC v plné výši. Snad to bude dobrý.
      Spíše problém vidím v tom, že byl pořízen 16.6. a kdybych napsala, že majetek bude odepsan 1/2 při pořízení a 2/2 po půli roce, tak budeme muset provest odpis i za následující rok.
      Přitom jsem si davala na všechno pozor, ale tohle jsem bohužel přehlédla při tom kvantu dokladů. Mám velký strach co na to bude říkat majitel. Jdu mu oznámit chybu, kterou jsem udělala. Snad mě za to nevyhodí.
      Děkuji za názory a rady. V případě, že někoho ještě něco napadne, dejte prosím vědět.
      Janka

• 8. 10. 2008 17:31

xx (neregistrovaný) 84.244.122.---

Měnit směrnice neni tak jednoduché, podléhají (aspoň u nás) určitému schvalování a docela určitě se podle nich jede i další roky (2007,2008).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).