Hlavní navigace

Zánik firmy FO a zaměstn.na MD

  • (neregistrovaný) 193.179.99.---

    9. 10. 2008 0:05

    Prosím o radu,
    FO ukončuje činnost odchodem do předčasného důchodu. Má ve stavu ještě jednu zaměstnankyni, která je nyná na druhé MD.
    (mezi první a druhou MD nic neodpracovala-navazují na sebe)
    placená MD ji bude končit 3.12.08. Dále pak asi bude na rodičáku.
    Může OSVČ za těchto podmínek dát zaměstnankyni výpověď z důvodu zániku firmy aniž by ji musela dávat odstupné?

    Nějak mi § 52 a) ,§ 53 1 d) a § 54 a), b) v ZP nejsou jasné. Prosím pomozte kdo lépe chápete výklad těchto § a můžete mi laicky vysvětlit co tedy OSVČ může nebo musí udělat, aby mohla ukončit činnost a pracovní poměr?
    Nebude lepší převést tuto zaměstnankyni na s.r.o., které má příbuzná OSVČ? Toto s.r.o. převzalo všechny pracující zaměstnance od OSVČ k sobě do s.r.o., ale kromě této paní na MD.
    Díky moc
    Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2008 9:27

      Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

      Re: zánik firmy FO a zaměstn.na MD
      Může ji dát výpověď dle par. 52a), odstupnému se nevyhne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).