Hlavní navigace

Neomluvená absence - kdy ukončit PP ?

  • (neregistrovaný) 194.228.238.---

    9. 10. 2008 10:21

    Zaměstnanec měl neomluvené absence. Odeslala jsem mu dopis s doručenkou dne 20.9.2008 s tím, že z důvodů neomluvených absencí s ním skončíme pracovní poměr. Dopis se mi dnes 7.10.2008 vrátil jako nevyzvednutý zpět do firmy. Prosím, k jakému datu s ním mám pracovní poměr skončit ? Děkuji moc za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2008 10:52

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: Neomluvená absence - kdy ukončit PP
      A proč jste mu posílala upozornění, měla jste mu rovnou poslat oznámení o okamžitém zrušení prac. poměru dle § 55 z důvodu neomluvených absencí. Takže to teď musíte odeslat zase na doručenku a pracovní poměr skončí dnem vyzvednutí nebo posledním dnem úložní doby, pokud si ho nevyzvedne. Do té doby ho stále povedete na neomluvené absenci a musíte odvádět 13,5% z poměrné části minimální mzdy na ZP a toto na něm vymáhat.

    • 9. 10. 2008 12:21

      Soňa (neregistrovaný) 194.228.238.---

      Re: Pro paní Jiřku -prosím poraďte
      =====
      Tento zaměstnanec byl ve zkušební lhůtě. Mohla bych s ním ukončit pracovní poměr nějak dřív a ne čekat na poslední den úložní doby. Když nereaguje na poštu ani mobil, je jasné, že z něho dluh na ZP nedostaneme. A soudit se ?
      Mnohokrát děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).