Hlavní navigace

Neplac.volno mezi 3-4 rokem dítěte

  • (neregistrovaný) 80.188.34.---

    9. 10. 2008 11:15

    1) Prosím Vás, kde je řešeno, že si má rodič požádat o neplacené volno po 3. roce věku dítěte u zaměstnavatele? Nemůžu to najít.

    2) Jak na ČSSZ poznají náhradní dobu péče o dítě? Jak vědí, zda započítat jen např. 3 nebo 4 roky?

    děkuji vám

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2008 11:24

      Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

      Re: neplac.volno mezi 3-4 rokem dítěte
      >1) Prosím Vás, kde je řešeno, že si má rodič požádat o
      >neplacené volno po 3. roce věku dítěte u
      >zaměstnavatele? Nemůžu to najít.
      >2) Jak na ČSSZ poznají náhradní dobu péče o dítě? Jak
      >vědí, zda započítat jen např. 3 nebo 4 roky?>

      To ani nemůžete najít. Rodičovská dovolená může být maximálně do 3 let dítěte (ZP, §196). Do té doby, pokud o tuto délku požádá, je rodič omluven. Pak už musí nastoupit do práce nebo svoji nepřítomnost omluvit jinak, pokud zůstává doma (buď má neschopenku, OČR nebo si musí dohodnout neplacené volno). Neplacené volno ale zaměstnavatel nemusí povolit a pak by rodiči nezbylo než se dohodnout na skončení prac. poměru, pokud do práce chodit nechce.
      Jak je to s tím započítáváním nevím přesně, snad někdo jiný.
      >

    • 9. 10. 2008 14:02

      Lenka (neregistrovaný) 80.188.34.---

      Re: neplac.volno mezi 3-4 rokem dítěte
      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).