Hlavní navigace

Vedení skladu

• (neregistrovaný) 88.146.200.---

9. 10. 2008 11:50

Potřebovala bych poradit s jedním zapeklitým prodlémem. Podnikatel již druhým rokem provozuje hostinskou činnost + nějaké opravy + ubytovací služby. Loni si zřejmě vedl evidenci sám, předal mi pouze konečné stavy a inventuru skladu. Nyní potřebuje doložit měsíční uzávěrky skrze žádost na OSSZ, jenže nevedl sklad, ani nezadával tržby za zboží do evidence. Chtěla jsem zpětně dát sklad podořádku, jenže jsem zjistila, že kdybych mu spočítala tržby měsíčně, již v únoru by přesáhl 1mil. obratu a musel by být přihlášený jako plátce. To samozřejmě není. Poraďte prosím, jak z tohoto problému teď ven, co můžu vykouzlit??? Dají se dát tržby spočítané koeficientem až nyní nebo ke konci roku?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2008 15:12

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

Re: vedení skladu
      Ten 1 mil. obratu musí sledovat vždy za 12 měsíců (tedy by měl kontrolovat tržby za 12 měsíců každý měsíc). Jestli jde jen o to, že se provalí prošvihnutá povinnost přihlásit se k DPH, pak se prostě přihlásí teď (FÚ předepíše pokutu a penále za dobu, kdy nebyl plátcem, i když měl být, stejně na to dříve nebo později přijdou, takto snad bude pokuta i penále nižší, navíc může požádat o odstranění tvrdosti zákona).
      Nevím sice na co chce OSSZ měsíční uzávěrky, ale nevím o povinnosti měsíčně uzavírat DE.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).