Hlavní navigace

Fakturace - splatnost

• (neregistrovaný) 88.101.78.---

9. 10. 2008 15:09

Je někde dána splatnost faktury nebo je to smluvní vztah. Je je velká chyby, kdyz vystavena 15, vyhotovena 21 a odeslana poštou 31 a 31 je splatna? Zákazník nám fakturu vrací, že má formální nedostatky a nemá možnost se k ní vyjádřit i když jsme nikdy ho nepenalizovali a ani to nemáme v úmyslu. Vrácí nám i dobropis. Děkuji Mirka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2008 18:04

Hanka (neregistrovaný) 77.104.239.---

Re: Fakturace - splatnost
      je nezvyklé, aby faktura byla vyhotovena 21. a odeslána až za 10 dní. Na poštu jí dávejte ten den, kdy jí vyhotovíte. Občas se s tím také setkám, pak ale rozhodně neplatím podle splatnosti na faktuře, ale 10 dní ode dne kdy mi přišla. Chce-li někdo zaplatit v termínu, musí fakturu také v normálním termínu dodat. Máte trochu větší prodlevu

• 9. 10. 2008 22:19

Petr25 (neregistrovaný) 85.195.119.---

Mohu znát důvod, proč přijatou fakturu proplácíte až po 10 dnech? Máte na to snad interní předpis, že faktury nesmíte proplácet ihned, ale až 10. den po přijetí?

• 10. 10. 2008 6:58

Mirka (neregistrovaný) 88.101.78.---

Můj dotaz byl na naši vystavenou faktury, protože se jedná o přefakturaci nákladů. Já - účetní - fakturaci nachystám, majitel schválí, já vytisknu a potom se to musí předát právníkovi, protože je to v soudním řízení. Proto takové prodlení. Z toho důvodu ho nebudeme nikdy penalizovat za pozdní platbu. V případě, že to máme platit my, jsme ochotný mu to zaplatit ihned. Druhá strana nám neustále vrací faktury kvůli těmto datumu. Je to někde stanovený? Děkuji Mirka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).