Hlavní navigace

Pozastávka - fakturace

• (neregistrovaný) 93.89.144.---

9. 10. 2008 16:08

Jak mám prosím řešit fakturaci pozastávky, v případě, že dodavatel vyfakturoval celou zakázku na začátku díla. Dílo mělo být předáno již minulý měsíc a odběratel dodavateli zaplatil pouze část z původně vyfakturované částky s tím, že dílo není hotové. Navrhovala jsem dobropis, ale to se odběrateli nelíbilo.
    Teď má dodavatel vystavovat odběrateli další fakturu, která se týká toho stejného díla. Může na této faktuře odečíst "pozastávku"?
    Myslím tím:
    - fakturovaná částka 119 000,- Kč s DPH
    - pozastávka -11 900,- s DPH?
    Moc děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2008 17:11

V. (neregistrovaný) 85.71.158.---

Re: Pozastávka - fakturace
      I v naší firmě řešíme často pozastávky. Jedná se však o předem dohodnutý bod ve smlouvě o dílo. Nedivím se, že odběratel nesouhlasil s dobropisem, když dílo nebylo řádně dokončeno. Pokud se stane takový případ, musí se dílo dokončit a poté odběratel uvolní prostředky na pozastávky. Je to vlastně taková záruka. Drží vám část peněz a tak mají alespoň nějakou jistotu, že jim od nedokončené práce neutečete. Stává se nám dokonce, že si pozastávky v určité procentní výši strhnou už ze záloh. Asi jsem Vám moc neporadila, ale tak to chodí. A nejsem si jistá, že řešením by bylo odečíst v dalším plnění pozastávku, jak už jsem psala vše záleží na dohodě mezi oběma stranami.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).