Hlavní navigace

DPH u přijatých faktur z EU

  • (neregistrovaný) 90.176.191.---

    9. 10. 2008 17:44

    Prosím, mám 2 dotazy k DPH na přijatých fakturácz z EU:
    1. Přefakturace od odběratele za opravu /v EU/ našeho vyvezeného výrobku-reklamace, nám fakturováno bez DPH - u nás to znamená samovyměření?
    2. Odběratel z EU nám fakturuje náklady na dopravu výrobku od nás k odběrateli v EU opět bez DPH - a tady si nevím rady s DPH u nás. Děkuji za reakce

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 10. 2008 19:31

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: DPH u přijatých faktur z EU
      1. Předpokládám, že výrobek byl dovezen zpět do ČR. Pak ano, vy si sami DPH vypočtete a uvedete v DaP k DPH na výstupu i vstupu, pokud máte nárok na odpočet daně.
      2. Pokud se jedná o dopravu zboží, pak platí stejný postup, jako v bodě 1.

    • 10. 10. 2008 6:41

      Míra (neregistrovaný) 90.176.191.---

      Re: DPH u přijatých faktur z EU
      Ne, výrobek nebyl dovezen zpět,ale opraven v EU, u faktury je přiložená fa. německého plátce, který opravoval a fakturoval opravu našemu odběrateli taky němec.plátci,/s jejich DPH/ který opravu přefakturoval nám,bez německé DPH. Děkuji, jste v DPH docela dobrý/á

    • 10. 10. 2008 12:33

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: DPH u přijatých faktur z EU
      Oprava byla zřejmě provedena v záruční době. Váš odběratel si nechal opravit v Německu a opravu vám následně přefakturoval.
      Pokud je FA vystavena bez DPH, pak, pokud mají obdobné znění našeho § 14 odst. 5 písm. e), si neuplatnil DPH na vstupu a následně nezdaňoval na výstupu. Ale to je jeho problém a nikoliv váš.
      Takže vy nebudete nic přidaňovat, jelikož místem uskutečnění zd. plnění je Německo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).