Re: Dluh
Dluh bude nejspíše promlčen, pokud by vás dal věřitel k soudu musel by tak učinit do tří let od doby kdy mělo být zaplaceno.
Platí to ale jen pokud jste nepodepsala nějakou smlouvu o uznání dluhu,nebo v kupní smlouvě nebyla uvedená promlčecí lhůta po oboustrané dohodě jiná např.delší.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
9. 10. 2008 18:22
Dobrý den, prosím o pomoc. V roce 2003 jsem si objednala balíček se spod.prádlem od jisté zasílací společnosti, v té době jsem chodila ještě na ZŠ a zboží nezaplatila, ještě ten rok mi přišel dopis - vymožení dluhu, ale už od jiné firmy, na který jsem bohužel nereagovala. Dnes jsem na tyto papíry při úklidu narazila a dala bych si pohlavek za svojí tehdejší nezodpovědnost. Ale k věci, na dopise je dlužná částka 804,- Kč, úrok dle obch.zák., můžete mi někdo poradit, na jako částku se to mohlo vyšplhat? A když se mi už od té doby neozvali, neběží nějaká promlčecí lhůta? Opravdu tomu nerozumím tak díky za jakékoliv info, byla jsem prostě bl..!!!