Hlavní navigace

Zdravotní pojištění po dobu nemoci

• (neregistrovaný) 194.228.214.---

10. 10. 2008 8:04

Dobrý den,
    potřebuji se poradit ohledně zdravotního pojištění v době nemoci:
    Zaměstnanec marodí od 25.7.2008 až do teď. Prý mu přišel dopis ze zdrav.pojišťovny s otázkou, jak to má se zdravotním pojištěním, zda je osvč, atd. Nikdo tohoto zaměstnance neodhlašoval, je stále v pracovním poměru, není ve výpovědi.
    Moje otázka zní: Jak dát vše od pořádku? Je chyba na straně zaměstnance, nebo zaměstnavatele? ...když je zaměstnanec dlouhodobě práce neschopný, tak za něj přeci není odváděno ZP, nebo ano?
    Prosím poraďte mi pro obě strany - jak pro zaměstnance tak pro zaměstnavatele.
    Moc děkuji všem za odpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2008 8:44

Jana (neregistrovaný) 85.132.151.---

Re: Zdravotní pojištění po dobu nemoci
      ZP v době nemoci se samozřejmě neodvádí, v této době patří zaměstnanec do slupiny osob, za které je plátcem pojistného stát..Nejsem expert přes zdr.pojištění a právě proto bych asi jednala takto, sbalila bych všechny papíry týkající se onoho zaměstnance (prac.smlouva, přehledy prokazující platby pojistného do doby nemoci, kopii neschopenky..) a šla bych se zeptat na zdravotní pojišťovnu možná to vyřeší jen telefonát, nevím jaké jsou informační kanály zdravotních pojištoven, ale jestli přijímají pojistné od státu, tak to snad vědí ne ???í... ví někdo jak to funguje ??

• 10. 10. 2008 8:47

Petra (neregistrovaný) 193.179.104.---

Nejjednodušší řešení je asi telefonát na ZP s jeho přihláškou u ruky. Dle mých zkušeností jde většinou o administrativní chybu a úřednice bývají vstřícné.

• 10. 10. 2008 13:50

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

Přesně tak - určitě zašantročili přihlášku, už se mi to několikrát stalo, dokonce mi z pěti lidí na jedné přihlášce (vážně na jednom papíru) čtyři přihlásili a jednomu poslali podobný dopis..

• 10. 10. 2008 14:32

Zuzana (neregistrovaný) 194.228.214.---

Tak jsem právě dostala informaci od zaměstnance, že se osobně dostavil na VZP se svojí pracovní smlouvou a dokladem o čerpání nemocenských dávek, prý ale pořád chtějí něco od zaměstnavatele... :-(

• 10. 10. 2008 16:03

Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

A skutečně mají zaevidovanou jeho přihlášku? Na Vašem místě bych jim prostě poslala potvrzení, že je zaměstnanán (od kdy) a od kdy je v PN. To by jim snad mohlo stačit. Přeji hodně zdaru a krásný víkend

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).