Hlavní navigace

Past z DE na % výdajů

  • (neregistrovaný)

    10. 10. 2008 10:50

    Dobrý den,
    tak jsem se z daňové evidence chytil do pasti % výdajů, aniž bych předtím pochopil literu zákona o DzP anebo si pročetl diskuse, které již v této doméně existují. FÚ mne už vyzval k dodatečnému DP, a proto bych se rád ubezpečil, že jsem tuto matérii konečně správně legálně pochopil:
    Do r.2006 jsem ještě vedl nejprve JÚ a potom DE, ale do DP 2006 jsem nedopočítal §23 odst.8. Za r.2007 jsem neprozřetelně v DP uplatnil % z příjmů. K narovnání tedy musím vystavil dodatečné DP k DP 2006 s tím, že do ř.105 PŘÍLOHY č.1 uvedu součet dvou částek z tabulky D (na konci zdaňovacího období) "Zásoby + Pohledávky vč....", a do ř.106 uvedu "Závazky vč...". Novou výslednou hodnotu ř.113 pak proženu dodatečným přiznáním (podle výsledku se pak rozhodnu o tom, jestli mám využít relativně nového insolvenčního zákona nebo způsob dobrovolného odchodu z tohoto světa).
    Pochopil jsem to správně? Z

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2008 11:35

      j (neregistrovaný)

      Re: Past z DE na % výdajů
      Problém je asi trošku větší (nevím o jakých částkám mluvíte), ale předpokládám že jste pohledávky z roku 2006(pravděbodně byly zaplaceny 2007), které máte dodanit dodatečným, zahrnul do výnosů roku 2007 ? Ani v tomto státě se nezdaňuje 2x, doporučila bych daň. poradce, nebo zkušenou účetní.

    • 10. 10. 2008 11:54

      j (neregistrovaný)

      Re: Past z DE na % výdajů
      V těchto případech Ministerstvo financí s ohledem na zákonem vymezenou možnost uplatnění nových výdajových paušálů již za zdaňovací období roku 2005 shledává v případě takto vzniklého penále tvrdost zákona.
      V souvislosti s tím bylo k případným podaným žádostem o prominutí tohoto penále doporučeno správcům daně posuzovat tyto žádosti kladně, tj. odstranit vzniklou tvrdost prominutím příslušného penále.
      D319

    • 10. 10. 2008 12:30

      Zdenek (neregistrovaný)

      Re: Past z DE na % výdajů
      Díky za zajímavé informace. V r.2006 jsem měl na konci roku závazky větší, než součet zásob a pohledávek - je to štěstí? Z toho možná 90% závazků jsem měl u zahraniční firmy ještě z dřívějška, která se se mnou v r.2003 rozešla a to v ne příliš přátelském vztahu. Její šéfové mi totiž neodklepli provizi okolo 0,5mil.Kč, a tak mi zbylo alespoň jim nezaplatit za jejich dodávky pro mne (cca 0,2mil.). V r.2007 jsem jim tedy také nic neuhradil. Teď už je to určitě promlčený, a proto teď musím rešit ten svůj FÚ a narovnání mého hloupého skoku DE - %. Na zásobách r.2006 jsem měl totiž pod 100 tisíc zboží, a něco přes 100 tisíc na drobném hmotném majetku - to je asi také hloupé, když to DE striktně nepožaduje. Zkrátka relikt z JÚ. No a co s tím FÚ? Udělat to dodatečné DP2006 jak jsem napsal? Zdenek

    • 13. 10. 2008 20:50

      MM (neregistrovaný)

      Re: Past z DE na % výdajů
      *********
      Podáte dodatečné DP za rok 2006. Základ daně zvýšíte o hodnotu neuhrazených pohledávek a zásob, snížíte o hodnotu závazků. Jenom pro pořádek, drobný hmotný majetek vydaný do užívání není zásobou - dříve to tak bylo, ale už dost dlouho to neplatí.

    • 14. 10. 2008 6:50

      Zdenek (neregistrovaný)

      Re: Past z DE na % výdajů
      OK, velký dík za pomoc. I ten termín výnosy je samozřejmě špatně - to jsem popletl.

    • 13. 10. 2008 20:51

      MM (neregistrovaný)

      Re: Past z DE na % výdajů
      *********
      V DE nejsou žádné výnosy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).