Hlavní navigace

Přefakturace svozu komunálního odpadu

  • (neregistrovaný) 193.165.232.---

    10. 10. 2008 13:45

    Jaká bude sazba dph při přefakturaci svozu KO na bytovém domě
    vlastníkům bytových jednotek. Služba nám byla fakturována s 19%, já bych přefakturovala se sníženou sazbou, majitel tvrdí, že to musí být sazba základní. Děkuji za názory

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2008 14:51

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Přefakturace svozu komunálního odpad
      Srávná je základní sazba DPH.

    • 10. 10. 2008 17:18

      Vlaďka (neregistrovaný) 85.71.158.---

      Re: Přefakturace svozu komunálního odpad
      Můžete mi prosím napsat, kde se o tom v zákoně o DPH dočtu?

    • 10. 10. 2008 19:14

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Přefakturace svozu komunálního odpad
      Nejdříve se musím omluvit. Na váš dotaz jsem odpověděla chybně. Máte pravdu a uplatníte 9 % DPH.

      Postupovala jsem podle § 47 odst. 3: U služeb se uplatňuje základní sazba. U služeb uvedených v příloze č. 2 se uplatňuje snížená sazba a napoprvé jsem nedomyslela text " ostatní služby zařazené v SKP 90.01".
      Jelikož jste se nedala odbýt a chtěla znát paragrofové znění, znovu jsem pročetla přílohu č. 2 a zjišťovala jsem, co obsahuje SKP - Shromažďování, úprava a rozvod vody zařazené v SKP 41, odvádění a čištění odpadních vod a ostatní služby zařazené v SKP 90.01.
      A hzjistila jsem následující. SKP 90.02.11 = Odvoz a svoz pevných odpadů.
      Ještě jednou se omlouvám za chybnou informaci a přeji hezký zbytek dne.

    • 13. 10. 2008 11:39

      eva (neregistrovaný) 212.71.154.---

      Re: Přefakturace svozu komunálního odpad
      Opravdu to bude 9%? V příloze č.2 zákona č. 235/2004 ne nikde nevidím SKP 90.02.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).