Hlavní navigace

Práce x mateřská

• (neregistrovaný) 195.70.145.---

10. 10. 2008 14:49

Dobrý den,
    v současné době jsem na mateřské, 2 roky, a mám možnost jít do práce. Mateřskou mám zvolenou na 3 roky. Vím, že si při mateřské mohu vydělat "kolik chci" jen nesmím dávat dítě do školky. Hlídání mám zajištěné. Tzn že budu brát plat z práce + mateřskou.

Mám ale jeden dotaz, co když náhodou omarodím? Budu dostávat z práce nemocenskou + pořád mateřskou??
    Nebo musím "někde" nahlási přerušení práce a to že jsem nemocná, aby mi chodila jen jedna dávka.
    Moc děkuji za odpovědi
    irena

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2008 15:13

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Práce x mateřská
      To, co nazýváte mateřskou, není mateřská, ale rodičovský příspěvek. Ten náleží tehdy, pokud dítě mladší 3 let není dáváno do školky na víc než 5 dní v měsíci a dítě starší 3 let na víc než 4 h denně nebo na celý den, ale jen 5 dní v měsíci. Jinak nezáleží na tom, co děláte. Můžete být doma nebo pracovat a vydělávat a přitom pobírat rodičovský příspěvek. Pokud budete pracovat a pak omarodíte, budete pobírat nemocenskou i rodičovský příspěvek. Do práce nastupujete ke svému zaměstnavateli, u kterého jste na rodičovské dovolené nebo k jinému?

• 10. 10. 2008 15:25

Irena (neregistrovaný) 195.70.145.---

Ja jsem to popletla, samozrejme ze v soucasne dobe pobiram rodicak. Nastupuju ke stejnemu zamestnavateli.
      Kdyz tedy omarodim, nemusim to nahlasit socialce a beru nemocenskou i rodicak? Je to tedy legalni?
      dekuji mockrat

• 10. 10. 2008 16:28

Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

Ano, je to tak.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).