Re: rozdíl mezi mdou a podílem na zisku
Ze mzdy se odvádí SP a ZP. Můžete požívat výhod zaměstnanců.
Z podílu na zisku neodvádíte ZP ani SP, ale také se vám tento příjem nezahrnuje do základu pro výpočet důchodu. Takže je na vás, jak se rozhodnete.
Zpracujte si modelovou situaci, kolik zaplatíte při příjmu ze závislé činnosti a to jak za sebe jako zaměstnance, tak za s.r.o. a následně výplatu podílu. Zakalkulujte rovněž zaměstnanecké benefity.
A dále situaci, kdy nebudou mzdové náklady včetně odvodů snižovat základ daně u s.r.o. a vy si vyplatíte podíl na zisku.
Zvažujte vliv na důchodové zabezpečení.
Re: rozdíl mezi mdou a podílem na zisku
Já myslím, že dost záleží na výši příjmů S.R.O.
Jsou-li dostatečné, má smysl si vyplácet mzdu a platit účetní, která bude všechnu (nutno říct nekonečně komplikovanou) mzdovou administrativu zajišťovat.
Pokud jsou příjmy nízké, je administrativně méně náročné nechat si vyplácet podíl na zisku. Míra zdanění bude od roku 2010 nějakých 31 % (19 % DPPO + 15 % sráž. daň).
Re: rozdíl mezi mzdou a podílem na zisku
Pokud budou příjmy společnosti hodně vysoké, nemusí se platit ze mzdy zdravotní a sociální daň a celá mzda je zatížena pouze 15% (nebo 12,5% podle toho jak se ti kašpaři dohodnou) daní z příjmů a navíc daňová.
Hezký den!
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
Fond dal facku všem občanům ČR, ti totiž nakonec dotace pro Agrofert nejspíše zaplatí
Proč někomu přijdou od berňáku dvě složenky k dani z nemovitostí?
Jedno rozhodnutí vás může připravit o starobní důchod. Jak to zvrátit?
10. 10. 2008 17:58
Poraďte prosím co je výhodnější
1- zisk z firmy odčerpat formou mzdy (odměny a pod.)
2- rozdělení zisku po zdanění
děkuji