Hlavní navigace

Neplátce DPH přijal službu ze třetí země

  • (neregistrovaný) 85.160.16.---

    10. 10. 2008 19:20

    Dobrý den,
    nemáte prosím někdo zkušenost s přijetím služby - daňové poradenství- od osoby z USA, příjemce je česká osoba neplátce DPH.
    Je nutné tuto službu dodaňovat neplátcem a odvést DPH za USA společnost?
    Děkuji.
    Iva

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 10. 2008 20:05

      annn (neregistrovaný) 77.242.82.---

      Re: Neplátce DPH přijal službu ze třetí
      myslím, že ne, že by měly ony vystavit fakturu s daní

    • 11. 10. 2008 13:02

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Neplátce DPH přijal službu ze třetí
      Pokud je osoba z USA osobou povinnou k dani (definice viz. § 5 ZDPH), pak platí § 94 odst. 8 a dnem poskytnutí služby je česká osoba povinná k dani povinna se zaregistrovat a z tohoto plnění rovněž dle 108 odst. 1 písm. f) DPH odvést. Pokud se nezaregistruje ke dni poskytnutí služby, DPH je povinnost odvést, ale bohužel, není nárok na odpočet, jelikož v době poskytnutí služby nebyla česká osoba plátcem.

      § 94 odst. 8: Osoba povinná k dani se sídlem, místem podnikání nebo provozovnou v tuzemsku, která uskutečňuje zdanitelná plnění nebo plnění osvobozená od daně s nárokem na odpočet daně, které jsou poskytovány služby uvedené v § 10 odst. 1, 2, 4, 5, 6, 9, 12 a 13 osobou registrovanou k dani v jiném členském státu, která nemá sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku, NEBO ZAHRANIČNÍ OSOBOU POVINNOU K DANI, se stává plátcem dnem poskytnutí uvedených služeb. Plátce je povinen přiznat a zaplatit daň již ze služeb poskytnutých tento den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).