Hlavní navigace

Sleva na studenta

• (neregistrovaný) 85.135.11.---

11. 10. 2008 12:06

Prosím o radu - do června 2008 jsem byl studentem denního studia na SŠ a ukončil jsem studium maturitní zkouškou. V červenci jsem nastoupil do zaměstnání a od srpna 2008 jsem studentem VŠ. Na jaké úlevy na dani mám nárok a od kdy - podle mne mám nárok na slevu pro studenta.... Měl jsem nárok na slevu za studenta i v červenci ?
    Předem děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2008 19:31

Líba (neregistrovaný) 88.100.204.---

Re: Sleva na studenta
      Pokud váš pracovní poměr nebo dohoda o pracovní činnosti trvala od 1.7. do 31.7., tak na měsíční slevu ne. Protože jste se však stal ještě v tomto roce studentem vysoké školy, v ročním zúčtování daně se vám to srovná. Jestli nebude stačit sleva na poplatníka, což je pravděpodobné. Buď požádáte do 15.2. posledního zaměstnavatele v roce o roční zúčtování daní nebo si podáte sám do 31.3. daňové přiznání. Vámi zaplacená červencová daň se vám pravděpodobně vrátí.

• 12. 10. 2008 18:42

Radim (neregistrovaný) 85.135.11.---

Děkuji za odpověď. Nastoupil jsem do zaměstnání v1/2 července....paní účetní po mě chce potvrzení o studiu na SŠ pokud chci slevu v daňovém vyrovnání i za červenec....
      Ještě bych se chtěl zeptat,jak postupovat v případě,že přejdu k jinému zaměstnavateli v průběhu roku 2008 a daňové vyrovnání mi bude dělat jiný zaměstnavatel....mám ho upozornit na to,že jsem slevu na studenta za 07/2008 nedostal nebo je to zbytečné....
      Předem děkuji za odpověď....v této oblasti se nevyznám,tak se omlouvám za tyto dotazy....

• 12. 10. 2008 21:06

xy5 (neregistrovaný) 62.204.241.---

v celoročním zúčtování budete mít nárok na celoroční slevu na poplatníka (ta ani jinak nejde) a celoroční slevu na studenta, protože jste ihned po SŠ začal studovat na VŠ (takže máte nárok i na slevu na studenta přes prázdniny)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).