Hlavní navigace

Poviinnost registrace DPH

  • (neregistrovaný) 78.136.143.---

    11. 10. 2008 12:56

    Prosím moc o radu, mám průšvih. Zjistila jsem tržbu týkající se roku 2007 ted. Je to "jenom" 12.500 Kč ale díky nim jsme překročili hranici 1 mil. tudíž nám vznika povinnost DPH. Musím udělat opravné daňové přiznání roku 2007 a zaregistrovat se k DPH a to udělám za 3. kvartály naráz?? Nebo jak? Prostě jsem to nezistila dřív. Byly to nějaké došlé peníze v lednu a až teď mi to kompetentí člověk objasnil, že se jedná o provizi roku 2007!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 10. 2008 18:32

      julka (neregistrovaný) 77.242.82.---

      Re: Poviinnost registrace DPH
      Měla jste se registrovat do 15. ledna §95 odst. 1 a první daňové přiznání podat za březen 2008 § 94 odst.1 zákona o dani z přidané hodnoty.
      No a nejlépe je domluvit se s Vaším správcem daně, jak postupovat
      a požádat ve smyslu zákona o správě daní a poplatků o prominutí penále.
      Ano, musíte udělat 3 daňová přiznání.

    • 11. 10. 2008 19:00

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Poviinnost registrace DPH
      Nelze se zaregistrovat zpětně. Pokud se zaregistrujete po zákonem stanoveném termínu, stanete se plátcem až na základě rozhodnutí správce daně. Budete povinni uhradit správci daně částku ve výši 10 % z celkových příjmů nebo výnosů za zdanitelná plnění jako náhradu za zdanitelná plnění, která uskutečnila bez daně. Celková částka se počítá od data, kdy se osoba povinná k dani měla stát plátcem, až do data, kdy se stala plátcem na základě rozhodnutí správce daně. Takže nebudete podávat zpětně žádná daňová přiznání. Částka pokuty za nesplnění registrační povinnosti ve výši 10 % je daňovým nákladem (výdajem) dle D-300 k § 24 odst. 2 bod 12.

    • 11. 10. 2008 19:25

      Zuzana (neregistrovaný) 78.136.147.---

      Re: Poviinnost registrace DPH
      Dobře, moc děkuji, chápu. Teď prosím konkrétně v praxi. Vyplním formulář s registrací třeba od 1.11.2008 a oznámím jim že povinnost dle zákona byla od 1.1.2008 (obrat za rok 2007). Oni mi oznámí dnes vzniku mé registrace - třeba 1.12. 2008 a vyzvou mě abychjim za těch 11 měsíců prokázala obrat výnosů a z toho 10% je daňově uznatelný náklad do roku 2008. Je to tak? Moc děkuji za trpělivost.

    • 11. 10. 2008 21:58

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Poviinnost registrace DPH
      >>>>Prosím moc o radu, mám průšvih. Zjistila jsem tržbu
      >>>>týkající se roku 2007 ted. Je to "jenom" 12.500 Kč
      >>>>ale
      >>>>díky nim jsme překročili hranici 1 mil. tudíž nám
      >>>>vznika povinnost DPH. Musím udělat opravné daňové
      >>>>přiznání
      >>>>roku 2007 a zaregistrovat se k DPH a to udělám za 3.
      >>>>kvartály naráz?? Nebo jak? Prostě jsem to nezistila
      >>>>dřív. Byly to nějaké došlé peníze v lednu a až teď mi
      >>>>to
      >>>>kompetentí člověk objasnil, že se jedná o provizi
      >>>>roku
      >>>>2007!

      >>Nelze se zaregistrovat zpětně. Pokud se
      >>zaregistrujete
      >>po zákonem stanoveném termínu, stanete se plátcem až
      >>na základě rozhodnutí správce daně. Budete povinni
      >>uhradit správci daně částku ve výši 10 % z celkových
      >>příjmů nebo výnosů za zdanitelná plnění jako náhradu
      >>za
      >>zdanitelná plnění, která uskutečnila bez daně.
      >>Celková
      >>částka se počítá od data, kdy se osoba povinná
      >>k dani
      >>měla stát plátcem, až do data, kdy se stala plátcem
      >>na
      >>základě rozhodnutí správce daně. Takže nebudete
      >>podávat zpětně žádná daňová přiznání. Částka pokuty
      >>za
      >>nesplnění registrační povinnosti ve výši 10 % je
      >>daňovým
      >>nákladem (výdajem) dle D-300 k § 24 odst. 2 bod 12.
      >
      >Dobře, moc děkuji, chápu. Teď prosím konkrétně v
      >praxi. Vyplním formulář s registrací třeba od 1.11.2008 a
      >oznámím jim že povinnost dle zákona byla od 1.1.2008
      >(obrat za rok 2007). Oni mi oznámí dnes vzniku mé
      >registrace - třeba 1.12. 2008 a vyzvou mě abychjim za těch
      >11 měsíců prokázala obrat výnosů a z toho 10% je daňově
      >uznatelný náklad do roku 2008. Je to tak? Moc děkuji
      >za trpělivost.
      Nákladem to bude v roce, ve kterém vám bude vystaven platební výměr na úhradu 10 % za nesplnění reg. povinnosti. Pokud se tak stane v 2008, pak jde o náklad roku 2008.

    • 12. 10. 2008 16:10

      Zuzana (neregistrovaný) 78.136.154.---

      Re: Poviinnost registrace DPH
      Ano, děkuji mnohokrát za přehlednou odpověď a pěknou neděli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).