Hlavní navigace

Nerovnoměrně rozvržená PD a svátky

 • (neregistrovaný)

  11. 10. 2008 17:29

  Zam-nec s nerov. rozvr. PD má dlouhodobě napl. dovolenou na týden, kde je svátek, kolik dní čerpá dovolené? Jak se řeší svátek ?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 10. 2008 18:31

   Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

   Re: Nerovnoměrně rozvržená PD a svátky
   Pokud podle rozpisu směn měl mít v den svátku směnu, pak se mu zaplatí tolik dní dovölené, kolik měl mít v tom týdnu směn, akorát že ten sváteční den se mu neodečte z dovolené. Jinak řečeno - vyjde to peněžně stejně, jako kdyby si v ostatní dny vybral dovolenou a svátek měl proplacený. Pokud neměl mít v ten svátek směnu, vybere si v tom týdnu tolik dní dovolené, kolik měl naplánovaných směn a tyto také dostane zaplacené. Svátek zaplacený mít nebude.

  • 12. 10. 2008 11:08

   Iveta (neregistrovaný) 89.103.216.---

   Re: Nerovnoměrně rozvržená PD a svátky
   Směny se plánují 14 dní předem a v týdnu dovolené se zaměstnanci směny neplánují "jak by byl býval chodil do práce" kdyby neměl dovolenou, ale automaticky se předpodkládá, že by byl býval odpracoval 39 hod., když je tam svátek tak o 7,8 hod. méně. Proto si zaměstnanci musí ony hodiny za svátek rozvrhnout do dalších směn. Uvedený postup se mi nezdá správný. Buď by měl čerpat dovolenou 5 dní svátek nesvátek, nebo obvyklá pracovní doba je PO-PÁ a svátek připadl na jeho směnu? Fakt nevím.

  • 12. 10. 2008 11:37

   anonymous (neregistrovaný) 88.146.188.---

   Re: Nerovnoměrně rozvržená PD a svátky
   samozřejmě, tento postup je zcela nesprávný již ve své podstatě. směny by měli mít rozvržené minimálně na jeden měsíc (menší vyrovnávací období při nepravidelných směnách asi nemá ani cenu uvažovat) a to včetně týdne, kdy si berou dovolenou. A potom by si dovolenou brali jenom ve dnech, kdy by jim vycházela směna. A větu, že si zaměstnanci musí nějaké hodiny rozvrhnout do dalších směn, tak tu nechápu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).