Hlavní navigace

Sleva po ukončení studia na VŠ

  • (neregistrovaný) 62.129.50.---

    13. 10. 2008 6:46

    Dobrý den,
    ukončila jsem studium na VŠ v srpnu....22.9. jsem nastoupila do zaměstnání,kde jsem ovšem byla jenom týden....mám ještě nárok na slevu na studium za měsíc září nebo už nee? Upozorňuji,že již nestuduji a jsem evidována na ÚP......
    Předem děkuji za odpověď.....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2008 11:56

      Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

      Re: sleva po ukončení studia na VŠ
      Ne, naposledy máte nárok na měsíční slevu na dani na studenta za měsíc srpen.
      Pokud budete podávat daňové přiznání za rok 2008 nebo si necháte u posledního zaměstnavatele provést roční zúčtování daní, můžete tu slevu uplatnit za ty měsíce, v nichž jste byla studentem, i když příjmy jste měla v jiné době (např. studium 1-8/08, práce 9/08, můžete uplatnit 8/12 roční slevy).

    • 13. 10. 2008 14:08

      Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

      Re: sleva po ukončení studia na VŠ
      ***
      Pokud jste studium ukončila řádně (v srpnu jste složila státní závěrečnou zkoušku), a nebylo vám ještě 26 let, soustavná příprava na budoucí povolání končí v září.
      Za soustavnou přípravu na budoucí povolání, pokud dítě ukončí řádně studium na vysoké škole a dále již pokračovat ve studiu nebude, se uzná kalendářní měsíc, v němž dítě ukončilo studium, a také kalendářní měsíc, který následuje po měsíci, v němž dítě ukončilo řádně studium. Kalendářní měsíc navazující na ukončení studia se přitom hodnotí za soustavnou přípravu na budoucí povolání jen jestliže po celý měsíc není konána výdělečná činnost ve smyslu § 10 zákona o státní sociální podpoře a ani po celý měsíc není nárok na hmotné zabezpečení uchazečů o zaměstnání. Takto se postupuje jenom v případě, kdy bylo ukončeno studium řádně, to znamená absolvováním studia v příslušném studijním programu a vykonáním státní zkoušky předepsané na závěr studia.

    • 13. 10. 2008 17:06

      Radka (neregistrovaný) 85.135.11.---

      Re: sleva po ukončení studia na VŠ
      Takže , chápu to dobře,že v ročním zúčtování daní za rok 2008 můžu uplatnit slevu na studenta za období 01/-09/2008?
      Děkuji

    • 14. 10. 2008 10:57

      Katuška (neregistrovaný) 194.228.18.---

      Re: sleva po ukončení studia na VŠ
      ano, můžete. Anna má pravdu, omlouvám se za zmatek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).