Hlavní navigace

Přízení os. automobilu - užitkový

  • (neregistrovaný) 194.145.182.---

    13. 10. 2008 9:24

    Dobrý den,
    pořídili jsme automobil Renault Kangoo s mřížkou, ale mate mě zápis v TP (typ vozidla: OA M1). Můžu si na základě tohoto odečíst DPH?
    Děkuji
    Milena

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2008 9:49

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: přízení os. automobilu - užitkový
      Pokud se jedná o M1, nelze uplatnit DPH. Nejspíš jste pořídili vůz starší, kdy okolo roku 2003 platilo, že pokud má mřížku, tak se jedná o vůz montážní a i při M1 šlo TEHDY uplatnit DPH.

    • 13. 10. 2008 9:56

      Milena (neregistrovaný) 194.145.182.---

      Re: přízení os. automobilu - užitkový
      Jé, tak to jste mě moc nepotěšila... a najdu to někde v zákoně od DPH?

    • 13. 10. 2008 10:11

      I. (neregistrovaný) 77.236.196.---

      Re: přízení os. automobilu - užitkový
      Zák.o DPH §75 odst.2 (vymezení pojmu os.automobil najdete v §4 odst.3 písm.f).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).