Hlavní navigace

Exekuce - pořadí, záp. list

• (neregistrovaný) 89.103.16.---

13. 10. 2008 11:00

Dobrý den,
    mám zaměstnance na kterého nám začátekm roku přišla přednostní exekuce, kterou již srážím a nyní nám přišla nová, kde se píše, že rozhodnutí nabylo právní moci ještě před tou první. Dočetla jsem se, že bych měla tu první pozastavit a začít vyplácet tu u které bylo dřívější nabytí právní moci. Já mám ještě problém s tím, že dotyčný zaměstnance nám nedal žádný zápočtový list a proto nemám vůbec přehled jak se to s jeho exekucema má, nemůžu ho z něj vypáčit, ale nerada bych pak měla nějaké problémy, že nesrážím to co mám. Mám se třeba ozvat tomu soudu od kterého nám přichází exekuce?
    díky za radu

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2008 11:03

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Re: Exekuce - pořadí, záp. list
      A na základě čeho ty exekuce srážíte?
      Nejdůležitější není datum nabytí právní moci, ale datum doručení k prvnímu plátci mzdy. Jestliže nejste v pořadí první plátce, určitě by vám tam datum doručení k prvnímu plátci napsali. Pokud jste první plátce, kterému příkaz poslali, pořadí se řídí datem doručení k vám.

• 13. 10. 2008 12:46

M. (neregistrovaný) 89.103.16.---

Exekuce srážím na základě zaslání usnesení soudem, kde se píše v jednom bodě pořadí vymáhané částky se řídí dnem xy. a ten je právě teď u té druhé přednostní co přišla o rok dříve.
      Je z ní také patrné, že již něco bylo sráženo před nám a a tak teď nevím jestli je mám opravdu prohodit nebo ne.
      Já bych se řídila tím, jak nám byly doručeny, jenže když nemám ten zápočtový list, tak vlastně nevím, kde je pravda.

• 13. 10. 2008 14:00

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

No, když vám tam píšou datum, podle kterého se řídí pořadí, musíte to respektovat. Pozastavíte tedy tu, kterou jste srážela dosud a začnete srážet na tu druhou, s tím nic nenaděláte. Jinak by hrozilo, že ten oprávněný by se domáhal náhrady škody.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).