Hlavní navigace

Žádost o prominutí penále

  • (neregistrovaný) 213.250.249.---

    13. 10. 2008 11:20

    Dobrý den,máte prosím vás někdo zkušenosti,jak napsat žádost o prominutí penále k FÚ??Přišel mi platební výměr na daňové penále, které vzniklo tím,že jsme podali s manželem zpětně SZM za rok 2005 v roce 2007. Za rok prodlevy daňového nedoplatku mi vzniklo penále 1500Kč.Můžete mi někdo prosím poradit,jak mám zformulovat Žádost o prominutí penále?? Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2008 13:04

      j (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Žádost o prominutí penále
      Zkušenost mám, penále neměli vůbec vyměřit. §13a, bod 8. Jediné co mužou, je dát pokutu dle správy daní. Dělala jsem takových přiznání do různých FU, ale jen jediný v Brně se pokusil penále vyměřit. Po telefonátu se spravkyní tento výměr zrušili. Nežádejte o prominutí, chtějte zrušení plaťáku.

    • 13. 10. 2008 13:09

      j (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Žádost o prominutí penále
      Zde je citace(8) Požádáli současně s podáním daňového přiznání jeden z manželů o převedení vratitelného přeplatku, který vznikl v důsledku zaplacených záloh na daň a uplatnění společného zdanění na osobní účet druhého z manželů, správce daně uskuteční tento převod ke dni splatnosti daně druhého z manželů.

    • 13. 10. 2008 13:48

      Iva (neregistrovaný) 213.250.249.---

      Re: Žádost o prominutí penále
      Děkuji za odpověď. Možná jsem špatně formulovala, ale jednalo se zpětné podání daňového přiznání za rok 2005, kdy se daňové přiznání podalo až v roce 2007, tj. o rok později. Za tento rok mi skutečně vyměřili penále (Platební výměr na daňové penále). Myslite si, že mám právo podat Odvolání proti tomuto platebnímu výměru a že mi vyhoví?

    • 13. 10. 2008 14:34

      j (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Žádost o prominutí penále
      I když jste podali pozdě, nemůže vzniknou penále z nedoplatku (nedoplatek byl uhrazen z přiznání manžela, ke dni splatnosti daně), pokud jste opravovali jen na spol. zdanění, určitě jste nic nedopláceli. Zkuste zavolet na tel. číslo na plaťáku, vysvětlit znění výše uvedeného § , pro dotyčnou paní bude míň práce plaťák zrušit.Pokud podáte odvolání, paní bude mít více práce a při konzultacích s kolegy, by mohla přijít na pokutu.

    • 13. 10. 2008 14:35

      1234 (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: Žádost o prominutí penále
      nebo zvýšení 10%:-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).