Hlavní navigace

Dohoda o odpovědnosti

  • (neregistrovaný) 77.237.136.---

    13. 10. 2008 14:18

    Musí se podle nového ZP předělávat stávající dohody o hmotné odpovědnosti uzavřené před platností nového ZP /par.252/?
    V par.252 ZP odst.1 je napsáno" byla-li" se zaměstnancem uzavřena
    dohoda ..... znamená to,že nemusí být dohoda uzavřena?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 10. 2008 14:31

      VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

      Re: dohoda o odpovědnosti
      Dohody se předělávat nemusí. Řada firem svěřuje zaměstnancům hodnoty určené k vyúčtování, aniž by s nimi byla dohoda o odpovědnosti uzavřena (v případě schodku zaměstnanec odpovídá podle principů obecné odpovědnosti - srov. § 250 zák. práce).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).