Hlavní navigace

Náhrada ušlého příjmu - zdanění

  • (neregistrovaný) 85.239.254.---

    13. 10. 2008 19:14

    Dobrý den,

    ráda bych poprosila o radu. Byla jsem v zaměstnaneckém poměru (nyní ÚP). V době trvání PP jsem čerpala z důvodu rozsáhlejší reklamace několik dní neplaceného volna a firmou, u které byla reklamace uplatňována, mi byl uhrazen ušlý příjem ve výši 6000 Kč. Účetní mi bylo sděleno, že pokud je náhrada ušlého příjmu do 6000 Kč za kalendářní rok, nemusí být tato částka daněna (tzn. zahrnuta v daňovém přiznání za kalendářní rok). Je tomu opravdu tak? Nikde v zákoně se mi nepodařilo tuto skutečnost ověřit.

    Předem moc děkuji za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2008 22:39

      Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

      Re: Náhrada ušlého příjmu - zdanění
      Záleží, jak se ten ušlý příjem posoudí. Pokud je to příjem podle § 6, tak tam žádná hranice není. Pokud je to jiný příjem a vy máte příjmy jen ze zaměstnání, tak to se skutečně danit nemusí - § 38g odst. 2 ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).