Hlavní navigace

Obchodní podíl v s.r.o.-nikdo?

• (neregistrovaný) 85.70.68.---

13. 10. 2008 19:17

Nastudovala jsem předešlé příspěvky a prosím o potvrzení, zda jsem pochopila správně - dosud se společníci nerozhodli, ale ode mne chtějí poradit :-) :

2 společníci chtějí ukončit účast ve společnosti dohodou všech společníků. Dohoda musí mít písemnou formu a podpisy musí být úředně ověřeny. Mají nárok na vypořádací podíl, který se stanoví ke dni zániku účasti společníka (např.k 31.12.2008) a vypočte se z vlastního kapitálu (rozvaha ř. 68) - společníků je 6, všichni stejný vklad, tedy 1/6 pro každého.
    Zaúčtování: výše vypořádacího podílu odcházejícího společníka 252/365, srážková daň 365/342, splacení podílu 365/221,valná hromada musí do 6 měsíců rozhodnout o snížení základního kapitálu nebo o převodu na zbývající společníky či třetí osobu.

Nebo chtějí svůj obchodní podíl se souhlasem valné hromady převést na třetí osoby. Smlouva o převodu musí mít písemnou formu, podpisy musí být úředně ověřeny. Cena je smluvní, účetnictví s.r.o. se to vůbec nedotkne.

Pokud se mnou takto souhlasíte, tak prosím o radu, zda lze, aby byla sepsána dohoda (podíl vyplacen) a VH ihned rozhodne o převodu na třetí osoby v hodnotě původních vkladů. A účetně by to bylo viz výše o vypoř.podílu a co ten převod?
    Nebo je ještě nějaká jiná možnost, poraďte. Nevím, jestli se v tom už dost nemotám :-)

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2008 8:53

eva (neregistrovaný) 85.207.24.---

Re: obchodní podíl v s.r.o.-nikdo?
      prosím o konzultaci.... díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).