Hlavní navigace

BÚ na jméno zaměstnance?

  • (neregistrovaný) 88.146.213.---

    14. 10. 2008 8:50

    Dobrý den, převzala jsem účetnictví firmě, která měla problémy s placením odvodů a tak jí byl BÚ zastaven exekucí, provozní účetní se nabídla, že si založí na vlastní jméno BÚ, na který mohou chodit platby od odběratelů a tento BÚ vedla paní účetní 2 roky v evidenci, uplatňovala i poplatky z BÚ do úce. Myslím si, že je to špatně a jde toto nějak ošetřti např. čestným prohlášením, že náklady patří firmě? Mohl by být velký problém, kdyby přišla kontrola? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2008 9:37

      Pavel (neregistrovaný) 80.188.72.---

      Re: BÚ na jméno zaměstnance?
      Tuším velký problém nejen účetní, daňový ale hlavně trestněprávní.

      Hezký den!

    • 14. 10. 2008 10:28

      1234 (neregistrovaný) 193.86.121.---

      Re: BÚ na jméno zaměstnance?
      mohl, a veliký. jak pro paní provozní, tak pro firmu.

    • 14. 10. 2008 11:01

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: BÚ na jméno zaměstnance?
      To je tedy lahůdka - vidím minimálně tr.čin § 125, 127, možná 147, 148,148b, 255,určitě § 256 a 256a tr.zákona.
      Já osobně bych od toho utíkal rychle pryč. POkud v její praxi pokračujete a vede se dále nějaký tajný účet, tak se do toho vezete také. Jestliže tu její praxi chcete napravit, lze předpokládat, že se už teď dopouštíte určitého jednání, které má za cíl zakrýt to, co bylo praktikováno a to nevidím rovněž nijak v růžových barvách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).