Hlavní navigace

Rozdělení zisku

 • (neregistrovaný)

  14. 10. 2008 9:24

  Dobrý den, prosím o radu. Bylo mi řečeno, že zisk za loňský rok se rozděluje až když o tom rozhodne valná hromada. To je samozřejmé. Ale jedná se o to, že k 31.12. firma A měla podíl v jiné firmě B, ale když proběhla valná hromada, tak už firma A neměla podíl ve firmě B. Valná hromada proběhla v druhé polovině následujícího roku. Firma B nechce proplatit podíll na zisku za loňský rok s tím, že se rozděluje až na valné hromadě, když už firma A neměla podíl ve firmě B. Jak to bude s podílem? Má na něj nárok firma A?
  Moc děkuji za rady. Nataša

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 10. 2008 9:44

   xy (neregistrovaný) 88.102.209.---

   Re: Rozdělení zisku
   Tak snad je tam ve firmě A nějaký nový společník, který byl při valné hromadě kompetentní rozhodovat o zisku? Nebo kdo spravuje uvolněný podíl po firmě B?

  • 14. 10. 2008 9:57

   Vladimír (neregistrovaný) 212.80.80.---

   Re: Rozdělení zisku
   Firma A žádný nárok nemá. Vzhledem k tomu, že v době konání valné hromady již firma A nebyla společníkem ve firmě B, nemá ani právo se takové valné hromady zúčastnit. Firma A zřejmě podíl ve firmě B převedla za úplatu, která zahrnovala i určitou výši vlastního kapitálu (včetně nerozděleného zisku), takže nerozumím tomu, že by najednou chtěla část vlastního kapitálu firmy B zpět bez náhrady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).