Hlavní navigace

Dovoz zboží - následná likvidace

  • (neregistrovaný)

    14. 10. 2008 11:14

    Dobrý den, prosím o radu:
    Firma dovezla zboží (ovoce) ze třetí země. Zboží ale dorazilo zkvašené a nepoužitelné. Žádali jsme celní úřad o likvidaci pod celním dohledem. Vyhověno.
    Nevíte jak z účtováním přijaté fa? Prosím....

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2008 12:17

      Barbara (neregistrovaný)

      Re: dovoz zboží - následná likvidace
      Asi bych proúčtovala na manka a škody 549 /321 a požadovala náhradu škody od dodavatele.

    • 14. 10. 2008 12:26

      Marci (neregistrovaný)

      Re: dovoz zboží - rovnou 549/321???
      Přijatou zahraniční fa rovnou účtovat 549/321???
      Nevím, moc se mi to nezdá, ale možná je to běžný postup, já jsem se s tím opravdu ještě nesetkala. Ta FA se vlastně nikdy odběrateli platit nebude.
      Náhradu od dodavatele budu vymáhat, až mi dorazí fa za likvidaci toho zboží.

    • 14. 10. 2008 12:39

      Marci (neregistrovaný)

      Re: dovoz zboží - rovnou 549/321???
      Ještě možnost....nebylo by lepší účtivat fakturu za zboží, které šlo rovnou do likvidace 315/321?

    • 14. 10. 2008 13:01

      Barbara (neregistrovaný)

      Re: dovoz zboží - rovnou 549/321???
      --
      Máte pravdu, taky je taková možnost, pak můžete zaúčtovat stejně přijatý dobropis.
      Výše uvedeným způsobem /na manka/ účtujeme třeba u nás v případech kdy dojde k nadměrnému úbytku nebo ztrátě zboží v průběhu přepravy a následně náhradu vymáháme od prodávajícího nebo přepravce. Pokud nám reklamaci uzná, tak následně ve výši přiznané náhrady účtujeme o pohledávce 378/648. A účet 549 daňově do výše náhrady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).