Hlavní navigace

Odpis formy za 0,5 mil. na 2 roky??

  • (neregistrovaný) 90.177.114.---

    14. 10. 2008 12:04

    Jak lze formu pro vstřikování plastů za cca 0,5 milionu co nejrychleji daňově odepsat? Životnost je cca 2 roky a prý lze daňově odepsat za 2 roky. Je to možné??!! V ZDP je, že pokud je životnost delší než rok, jedná se o hmotný majetek a musí se zařadit dle SKP do odpisové skupiny, takže v žádném případě ne na 2 roky.Nebo mi něco uteklo?
    Díky za objasnění.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2008 12:25

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: odpis formy za 0,5 mil. na 2 roky??
      § 30 odst. 5: U matric, zápustek, forem, modelů a šablon (ve Standardní klasifikaci produkce označených kódem 28.62.50, 29.56.24 a 29.52.40) se roční odpis stanoví jako podíl vstupní ceny a stanovené doby použitelnosti nebo stanoveného počtu vyrobených odlitků nebo výlisků. Jak odepisovat najdete v § 30 odst. 7. Doba používání nebo počet výlisků by měla být stanovena výrobcem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).