Hlavní navigace

Prodej nemovitosti z majetku FO

  • (neregistrovaný) 85.70.220.---

    14. 10. 2008 12:23

    Prosím o radu s prodejem nemovitosti. Budova je v majetku podnikající fyzické osoby (plátce DPH) od roku 2005. Je na ní zástavní právo pro banku. Podnikatel FO teď bude budovu prodávat (asi soukromé osobě nepodnikající). Vztahuje se na prodej DPH? A co ostatní daně?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 10. 2008 13:13

      jana (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: prodej nemovitosti z majetku FO
      Od DPH je osvobozen prodej po 3 letech od nabytí, nebo kolaudace (poslední), přístí rok je v DPH změna , počítá se jen od nabytí.Pokud budete mít prodej osvobozen je třeba také prostudovat §78.(Zvažila bych, dle situaci zda prodat letos, nebo příští rok). Dań z přijmu zaplatí, ta je od roku 2009 taky menší 12,5%.

    • 14. 10. 2008 13:17

      jana (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: prodej nemovitosti z majetku FO
      oprava *dph v roce 2009 se počítá 3 roky od vydání první kolaudace, nebo využívaní stavby

    • 14. 10. 2008 13:22

      evka (neregistrovaný) 85.70.220.---

      Re: prodej nemovitosti z majetku FO
      Děkuji moc za radu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).