Hlavní navigace

Nákup ze zahraničí v eurech

  • (neregistrovaný) 83.240.15.---

    14. 10. 2008 23:18

    Zdravím všechny zkušené,
    chtěl bych začít na firmu nakupovat od zahraničního dodavatele, který vystavuje FA v eurech. Je zde nějaká podmínka, či něco jiného co bych měl zařídit, než u něj začnu nakupovat?
    Stačí faktruru v eurech přijmout stejně jako v Kč od dodavatele z ČR?
    Díky za všechny informace

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 10. 2008 9:00

      Barbara (neregistrovaný) 80.188.29.---

      Re: Nákup ze zahraničí v eurech
      --

      Ohledně používání jiné měny než Kč neexistují žádná omezení , můžete v cizích měnách klidně obchodovat i v rámci ČR.

      Jediné co mně napadá co by se Vám hodilo tak asi účet v EUR. Převody EUR z CZK účtu nesjou moc výhodné. Ale to taky záleží na tom, jaké objemy EUR to budou, jestli se Vám vyplatí živit druhý účet.
      Pokud vedete účetnictví tak si ještě budete muset stanovit způsob přepočtu na Kč /jestli budete používat denní, měsíční či roční kurz EUR (§24/2,6 zák. o účetnictví)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).