Hlavní navigace

Přepadení barmanky

  • (neregistrovaný) 85.71.203.---

    15. 10. 2008 17:23

    Dobrý den, klient má bar, ve kterém má barmanku na DPP. Ona má jinde HPP, je ve výpovědní lhůtě, zde bude zaměstnána od listopadu, proto má jen dohodu.V baru byla přepadena a je na nemocenské. Má vůči ní můj klient nějaké povinnosti? Ona tvrdí, že od něj bude žádat NÁHRADU, ale konkrétně se nevyjádřila, jen že jí to právník poradil.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2008 8:19

      Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

      Re: Přepadení barmanky
      Domnívám se, že z titulu DPP žádnou náhradu požadovat nemůže. Eventuelní náhradu by snad mohla požadovat u občanskoprávního soudu od toho, kdo ji přepadl (pokud ho najdou a trestný soud ho uzná vinným), ale ani tady nevím, jestli uspěje.

    • 16. 10. 2008 10:18

      pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

      Re: Přepadení barmanky
      Já bych to tak jednoznačně neviděl, není sice uvedeno dost podrobností, ale ZP § 265 a násl.řeší odp.zaměstnavatele za škodu vzniklou v souvislosti ...atd., jde o to jaká škoda barmance vznikla atd.

    • 16. 10. 2008 11:07

      Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

      Re: Přepadení barmanky
      Ano,samozřejmě,pájo, máte pravdu. Domnívala jsem se(nevím proč), že pisatelce jde o náhradu mzdy.

    • 16. 10. 2008 11:12

      Líba (neregistrovaný) 85.70.202.---

      Re: Přepadení barmanky
      Já to vidím na pracovní úraz. Jak se staví Kooperativa k pracovním úrazům u DPP, když se z nich neplatí pojištění?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).