Hlavní navigace

Pronájem - placení daně na FÚ

  • (neregistrovaný) 213.29.62.---

    16. 10. 2008 9:03

    Prosím Vás o radu, jak je to s placením daní na FÚ u pronajímání bytu. Kolik procent se platí z pronájmu. Kolik let zpětně se musí daně zaplatit v případě, že se neplatily. Jsou tam tři roky? Je nějaké penále?
    Děkuji za pomoc Kamil Novotný

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2008 13:31

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: Pronájem - placení daně na FÚ
      1) Do konce r. 2007 byla daň progresivní. V DaP byly uvedeny veškeré příjmy dosažené v daném roce. Daň byla závislá na výši příjmů. Takže nelze říci výši daně za období do konce r. 2007.
      2) Od 2008 je daň 15 % z celkových příjmů (mimo příjmy od daně osvobozené nebo zdaněné zvl. sazbou daně).
      3) U pronájmu lze uplatnit jako výdaj 30 % z dodažených příjmů za pronájem. Pronájem je příjmem dle § 9.
      4) Pokud budete přiznávat příjmy zpětně za 3 roky (v 2008 je možno doměřit daň z příjmů za roky 2004 - 2007).
      5) Penále za opožděnou platbu daně samozřejmě bude předepsáno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).