Hlavní navigace

Předlužení v.o.s.

• (neregistrovaný) 85.132.159.---

16. 10. 2008 17:53

Prosím o radu,popř.kde načerpat potřebné info(literatura pro laika).Celý den hledám po netu,moudrá moc nejsem.Pochopila jsem že bez likvidace se nezruší,takže konkurz.
    1) Společnost v.o.s. je předlužená. Situace se nedá již napravit.Statutární orgán(jednatel) podá ke KS návrh na prohlášení konkurzu sám?Než podá návrh na prohlášení konkurzu,před tím se vyhotoví mimořádná závěrka a DaP?Četla a hlavněpochopila jsem to dobře?
    2)soud stanoví SKP, pokud jím bude konurzní řízení schváleno?
    3)Majetek společnosti téměř žádný,majetek v OV společníků také nepokryje všechny závazky vzniklé za doby podnikání.
    4)Jako FO pak můžou společníci vyhlásit osobní bankrot (30%, s trváním 5 let)
    Děkuji předem.moudrá z toho nejsem, dostala jsem za úkol zjistit vše potřebné.Postup,průběh atd. Je to celkem soda :-(

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 10. 2008 18:03

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

Re: předlužení v.o.s.
      >Prosím o radu,popř.kde načerpat potřebné
      >info(literatura pro laika).

Začněte insolvenčním zákonem,nebo si ho nechte od někoho vysvětlit. Dnes jde o úpadek a způsobvy jeho řešení.

Celý den hledám po netu,moudrá moc
      >nejsem.Pochopila jsem že bez likvidace se nezruší,takže
      >konkurz.
      >1) Společnost v.o.s. je předlužená. Situace se nedá
      >již napravit.Statutární orgán(jednatel)

ještě jsem neviděl,aby v.o.s. měla jednatele, to jste asi trochu mimo,ne?
      podá ke KS návrh
      >na prohlášení konkurzu sám?Než podá návrh na
      >prohlášení konkurzu,před tím se vyhotoví mimořádná závěrka a
      >DaP?Četla a hlavněpochopila jsem to dobře?
      >2)soud stanoví SKP, pokud jím bude konurzní
      insolvenční
      řízení
      jde o insolvenčního správce.
      >schváleno?
      >3)Majetek společnosti téměř žádný,majetek v OV
      >společníků také nepokryje všechny závazky vzniklé za doby
      >podnikání.
      >4)Jako FO pak můžou společníci vyhlásit osobní bankrot
      >(30%, s trváním 5 let)
      >Děkuji předem.moudrá z toho nejsem, dostala jsem za
      >úkol zjistit vše potřebné.Postup,průběh atd. Je to
      >celkem soda :-(

• 16. 10. 2008 22:40

zdenik (neregistrovaný) 85.132.159.---

Re: předlužení v.o.s.
      Insolvenční zákon jsem pročítala, jenže nevím jak je to u vos-ky.Společnost je PO,společníci FO. Ted tedy insolvenční správce,dřív SKP(správce konkurzní postaty, jeho význam snad zůstal stejný)
      Nevím jak to je jinde,nebo jak to má správně být, ale tady jsou dva společníci, jeden z nich je statutární orgán a zároveň jednatel.Druhý je "jen" společníkem společnosti s menšinovým podílem.Mají to tak uvedeno ve společenské smlouvě,kterou sepisoval notář.a to "jednatel"tam je napsáno.jednatel je napsáno i na podpisovém vzoru statutárního orgánu, který se dával na krajský soud . Já neznám tuto problematiku,jen jsem nastínila problém a prosila o rady,kdyby tu byl někdo,kdo zná,ví, nebo se s tím setkal. Ale i tak pájo děkuji.zítra budu znovu pročítat ten insolvenční zákon,třeba to celé pochopím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).