Hlavní navigace

Zákon o odpadech

• (neregistrovaný) 212.96.160.---

17. 10. 2008 10:13

Můžete mi někdo poradit, jak je to s hlášením o odpadech a nakládání s nimi. Zatím jsme nikdy nic neposílali a nic se nedělo, letos nám poslali zahájení řízení o uložení pokuty, že jsme nic nenahlásili. Je na to nějaký formulář nebo jakým způsobem se to hlásí? Děkuji za pomoc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2008 12:07

ivana (neregistrovaný) 84.244.116.---

Re: zákon o odpadech
      Záleží co jste za firmu - včem podnikáte??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      My máme smlouvu se sběrnou odpadu a při vývozu odpadu jim vypisujeme tiskopis co vezeme atd.- jsme stavební firma.

• 17. 10. 2008 14:07

Lenka (neregistrovaný) 80.188.201.---

nás takhle vyhmátli v loňskkém roce, taky sme nikdy nic nehlásili
      jsme kovovýroba. museli jsme uvést kolik za rok jsme vytřídili plastů, papíru, komunálního odpadu, kovošrotu, které firmy nám to odvezli, smlouvy s těmito firmami. pokud chcete formulář, napište mail, zašlu

• 17. 10. 2008 14:57

Honza (neregistrovaný) 212.96.160.---

Děláme kabelové vedení,pokud Vás můžu poprosit o zaslání formuláře, tak na adresu naší asistentky a.kubickov@seznam.cz. Děkuji moc

• 20. 10. 2008 6:11

Lenka (neregistrovaný) 80.188.201.---

pokutu jsme žádnou nedostali, došel nám jednoho dne dopis, že jsme nenahlásili na ŽP odpady za předchozí rok... nikdy dříve jsme odpady nenahlásili... no a od té doby už je hlásíme každoročně ;-)
      jak psala paní Ivana - máme od Biopasu potvrzení, že jsme odevzdali tiskárny, počítače apod. prostě to, co nepatří do komunálu, dále máme potvrzení z kovošrotu a smlouvu s nimi, odevzdání papíru, prostě ze všeho jsme si začli hlídat, abysme měli od sběrny "štempl", tyto papíry po nás paní na ŽP chtěla předložit, tak sme předložili a byla štastná a spokojená.
      Formulář, který jsme museli odevzdávat na ŽP posílám na adresu, kterou jste uvedl. Co se týká vyplnění, tak my to udělali tak, že pan majitel vzal prázdný tiskopis, já mu nachystala podklady, kolik kg čeho a kde jsme odevzdali, k tomu příslušné papíry, on s tím vyrazil na ŽP a paní to tam s ním vyplnila. Protože na vyplnění sme si odmítli najmout firmu... když ten cár papíru potřebujou, tak ať taky trošku pomůžou, ne? ;-)

• 17. 10. 2008 15:30

ivana (neregistrovaný) 84.244.116.---

Už jsem Vám jednou odpovídala - tiskopis o odpadech by Vám měla dát sběr, kde ten odpad ulážíte - každá má trošku jiný tiskopis.
      Jak jsem psala, jsme stavební firma a se 2 sběrnami máme sepsanou smouvu. Kontrolu jsme ovšem na "odpad" ještě neměli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).