Hlavní navigace

Dnes doklad ze srpna :-(

  • (neregistrovaný) 77.48.62.---

    17. 10. 2008 13:17

    Prosim Vas kdyz jsme mesicni platce dph a dnes mi kolega donesl ucet za naftu z pulky srpna muzu jej dat do ucetnictvi s dnesnim datem? Nebo radsi zariovym? Nebo musim se srpnovym a udelat dodatecne dph? Dekuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2008 13:29

      Andulka (neregistrovaný) 82.113.60.---

      Re: dnes doklad ze srpna :-(
      DPH se dá uplatnit po celé zdaňovací období, takže je jedno, jestli dáte dnešní nebo zářiové datum. Je zbytečné dělat dodatečné dph za srpen :))) to pouze kdyby jste DPH měla odvést, né odpočíst :))))

    • 17. 10. 2008 13:35

      Verca (neregistrovaný) 77.48.62.---

      Re: dnes doklad ze srpna :-(
      Neco takoveho jsem si myslela, ale nejsem primo ucetni takze nemam potrebne znalosti a zdanovacim obdobim je jake obdobi?

    • 17. 10. 2008 14:01

      jana (neregistrovaný) 85.132.151.---

      Re: dnes doklad ze srpna :-(
      zdaňovacím obdobím měla paní na mysli asi kalendářní rok, to znamená, že doklad můžete zahrnout nejpozději v přiznání za 12/2008...ale i po té by nebylo nic ztraceno, např najdete 2 roky starý doklad, tak uděláte dodatečné přiznání za období z kterého doklad je ..to lze udělat do 3 let..§ 73odst11 zákona o dph
      >
      >Neco takoveho jsem si myslela, ale nejsem primo ucetni
      >takze nemam potrebne znalosti a zdanovacim obdobim je
      >jake obdobi?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).