Hlavní navigace

Zadržování zápoč listu zaměstnavatelem

• (neregistrovaný) 89.176.196.---

17. 10. 2008 17:53

Prosím o radu.Zaměstnavatel mojí kolegyni zrušil okamžitě prac. poměr z důvodu čerpání dovolené na kterou neměla nárok.Já jsem se jí zastala tím, že jsem chtěla vysvětlit proč jí byla tedy dovolená schválena a poskytnuta.Na základě toho byl i můj prac. poměr okamžitě zrušen a ihned jsem musela vyklidit svůj prac. stůl a opustit pracoviště - to vše za asistence pracovníka ochranky. Dožadovala jsem se písemné výpovědi, ale bylo mi sděleno, že tuto obdržím poštou.To se stalo 21.5.2008, po dobu 2 měsíců mi výpověď doručena nebyla a od tohoto data do konce května jsem měla na výpl. pásce zbytek prac. dní uvedeny jako neomluvenou absenci. Ostatní výpl. pásky i přes urgence jsem dosud neobdržela. Využila jsem tedy svého práva dle ZP a rozvázala jsem prac. poměr se zaměstnavatelem podle § 56 odst. 1 písmena b) z důvodů nevypl. nebo poskytnutí náhr. volna za práci přesčas, práci o víkendech a svátcích, neoprávněné srážky ze mzdy 8.500,- kterou jsem byla potrestána, že jsem nepřišla do práce ač jsem se telefonicky omluvila, že mi bývalý manžel rozkopal vchodové dveře do bytu, které nelze zamknout. Zároveň, že v měsíci květnu mi nebyla vyplacená garantovaná minimální mzda zaměstnavatelem, dle plat. výměru. Zrušení prac. poměru převzal zaměstnavatel 30.7.2008. Již tedy uplynula lhůta, kdy mohl zaměst. u soudu uplatnit neplatnost mé výpovědi.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 10. 2008 18:26

moderátor (neregistrovaný) 85.207.166.---

Upozornění moderátora
      Pokud chcete pokračovat v řešení vašeho problému, použijte tlačítko ODPOVĚDĚT a nezakládejte další téma.

• 17. 10. 2008 22:03

anonymous (neregistrovaný) 88.146.188.---

Re: Zadržování zápoč listu zaměstnavatel
      Tato situace je bohužel zralá na právníka.
      Ale obecně si troufnu říci, že jste měla raději okamžité zrušení pracovního poměru napadnout Vy, protože pokud je to tak, jak píšete, tak by to musel zaměstnavatel prohrát. Trvat na dalším zaměstnávání (nutnost to doložit) a až by soud skončil, tak by to byla asi pro Vás větší suma.
      Píšete, že zaměstnavatel mohl něco u soudu uplatnit. Proč by to dělal, když stejně jste to Vy, co musí něco podniknout.
      ale je to jen má dedukce, tak to berte s rezervou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).