Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Nová sleva na sociálním pojistném v roce 2026
Konec roku rozhoduje: Špatně načasovaná platba daně či pojistného vyjde draho
Více než 1100 korun za to, že vám dají důchod. Přitom nemusíte platit nic
Od sedel po originální brýle. Přinášíme 10 zajímavých příběhů podnikatelů za rok 2025
Velký manuál k paušální dani OSVČ pro rok 2026
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
18. 10. 2008 0:40
Dobrý večer,
prosím o radu:
Podle zákona o rezervách, §8, lze opravné položky k pohledávkám tvořit jen pokud jsou přihlášeny v insolvenčním řízení ve stanovené lhůtě.
Podle tohoto paragrafu však v případě, že soud povolí reorganizaci, stačí místo přihlášky jen to, že pohledávka je uvedena dlužníkem v seznamu závazků, který je povinen předložit insolvenčnímu správci.
Mě zajímá, zda to znamená, že můžeme (v případě reorganizace) vytvořit opravnou položku i my, kteří jsme nestihli přihlásit pohledávky včas.
Prohledala jsem internet, ale všude se uvádí, že opr. pol. lze tvořit jen pokud je pohledávka přihlášená u soudu. Moc doufám, že to tak není.
Předem děkuji za odpovědi,
Marta