Hlavní navigace

Doklad od s.r.o. v likvidaci?

• (neregistrovaný) 82.150.166.---

19. 10. 2008 19:53

Našla jsem doklady k zaúčtování od firmy,která je v likvidaci...můžu je zaúčtovat??

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2008 7:24

Venda (neregistrovaný) 193.86.121.---

Re: doklad od s.r.o. v likvidaci?
      Účtovat o dokladech, které jste někde našla bych vám moc neradila.
      Ale doufám, že jste od té společnosti něco kupovali a pak není problém.
      Hlavně si ovřte s kým jste jednali, jestli s likvidátorem nebo jím zmocněnou osobou, pak je všeo OK.

• 20. 10. 2008 8:39

Eva M. (neregistrovaný) 88.100.183.---

Podobný problém: SRO v likvidaci od 1994
      Připojuji se s obdobným problémem. Jeden klient (živnostník) mi přinesl k zaúčtování přijaté faktury ručně psané na nemalé částky (vzhledem k jeho obratu). Chce je dát do nákladů a do odpočtu DPH. Doklady jsou vystaveny teď ve 3Q.2008 a vše je samozřejmě placeno hotově.

Ty faktury vystavila SRO, která je dle zápisu v OR v likvidaci od 1994! Resp. vystavil je jeden ze společníků, který je zároveň likvidátorem. Toto SRO přestalo být plátcem dph v 1996, nyní od srpna 2008 je opět plátcem - ověřovala jsem si to na internetu.

Zdá se mi to celé prapodivné a účelové, ale třeba to tak opravdu je? Třeba se ta SRO probírá z dlouholeté agonie a začíná opět fungovat? Netuším. Klient podniká cca 100 km od mého bydliště a ta SRO má sídlo ještě o cca 60 km dál. Nemám možnost si ověřit, jak to vlastně je doopravdy ani nevím, jestli je to mou povinností. Co si o tom myslíte? A co byste na mém místě dělali Vy? Děkuju za všechny náměty a názory.

PS: Omlouvám se tazatelce, že jsem využila jejího dotazu, ale problematika je stejná. A kdo ví, třeba jde i o stejnou firmu...? ;-)

• 20. 10. 2008 17:14

LeaX (neregistrovaný) 83.208.54.---

Re: Podobný problém: SRO v likvidaci od
      A jak to vypadá s uzávěrkami uvedené spol. na OR - ve Sbírce listin? Pokud si plní své povinnosti, dá se zjistit, jestli aspoň provozují nějakou činnost. Pokud se stali znovu plátci, svědčí to o nějaké činnosti. Každopádně to chce mít došlé faktury minimálně parafované od klienta. Taky záleží na druhu nákladů - pokud jde o zboží, přichází v úvahu ověření dopravy apod.

• 20. 10. 2008 19:31

Eva M. (neregistrovaný) 85.207.166.---

Re: Podobný problém: SRO v likvidaci od
      Paní LeoX, děkuju za reakci. Ve Sbírce listin mají jen zakladatelské dokumenty (počátek 90.let), uzávěrky tam nejsou. Jde o poskytnuté služby, které ten klient dále přefakturoval s patřičnou přirážkou - to mu bylo zaplaceno na účet. Ale jestli byly ty služby skutečně poskytnuty, to nezjistím. Doklady parafované jsou. Zaúčtuju to tedy, ale nezdá se mi to.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).