Hlavní navigace

Neschopenka

• (neregistrovaný) 88.101.180.---

20. 10. 2008 14:26

Prosím o radu. Chystá se na mě kontrola z ossz, při dnešní kontrole dávek nemocenského pojištění jsem narazila na problém, kdy v únoru 2008 byly vypláceny dávky jednomu zaměstnanci ale nemám u sebe neschopenky. V té době jsme přecházeli na velkou organizace tak mam obavu že jsme neschopenky ještě odeslali na ossz. Co mě může při kontrole čekat? dávky jsme vypláceli my ale neschopenku u sebe nemáme

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 10. 2008 14:30

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

Re: Neschopenka
      budou se ptát, kde ji máte - na základě čeho jste ji platila (co když ji vyplatili i na OSSZ?, když jste ji tam poslala) - to byste měla přeplatek
      na každou neschopenku, kterou vyplácíte, musíte na druhé straně dát razítko (likvidace nebo podopné), příp. podpis, že jste v organizaci vyplatila (aby ji nemohl vyplatit nikdo jiný) - alespoň tak to je u nás

• 20. 10. 2008 14:35

M. (neregistrovaný) 88.101.180.---

Děkuji za odpověď. Problém je v tom, že já nevim zda jsme ji tam předali nebo ne. Byly tenkrát zmatky s převodem na velkou organizace, vyřizovalo se to zpětně někdy v březnu. Pokud je neschopenka jenom u nás zašantročená, čeká nás nějaká pokuta?

• 20. 10. 2008 14:54

xy5 (neregistrovaný) 195.47.3.---

chtělo by to zjistit, kde ta neschopenka je
      pokud není na OSSZ, tak ji nezaplatili, potom, pokud jste ji zaplatili Vy by stálo za to se dohodnout s lékařem, aby vystavil náhradní - to byste pak měla pokryto (nevím, jak jste s ním zadobře a jestli je to vůbec možné po takové době vystavit, také může mít obavy, aby nebylo zaplaceno víckrát apod.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).