Hlavní navigace

DPH na palivo

  • (neregistrovaný) 90.176.121.---

    21. 10. 2008 13:06

    jak mam odepisovat DPH na koupené palivo když auto používá se i na osobní účely.Musím rozpočítat procentem?Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2008 13:43

      jana (neregistrovaný) 85.132.151.---

      Re: DPH na palivo
      Za předpokladu, že jste OSVČ a máte auto v majetku firmy:
      Za soukromé jízdy vystavíte doklad o použití (§ 29), kde na základě ujetých km, spotřeby a ceny paliva stanovíte částku z které odvedete dph. V daňové evidenci buď zapíšete do agendy nepeněžních operací nebo to můžete řešit pokladním příjmovým dokladem, kde si peníze jakoby zaplatíte . Když toto budete provádět, tak dph na vstupu při nákupu paliva nárokujete celé.

      jak mam odepisovat DPH na koupené palivo když auto
      >používá se i na osobní účely.Musím rozpočítat
      >procentem?Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).