Hlavní navigace

Minimální doba LS?

  • (neregistrovaný) 88.102.2.---

    21. 10. 2008 14:47

    Dobrý den,

    ve starém zákoně byla stanovena minimální doba fin. pronájmu 36 měsíců. Ve firmě se chystáme koupit auto, a tak bych se chtěla zeptat, co znamená nové znění §24 "doba nájmu musí trvat nejméně minimální dobu odpisování?

    Auto bych podle mého názoru odepisovala po dobu 5 let - takže LS musí být taky 5 let?

    Mění se něco při koupi ojetého vozu?

    Díky moc za odpověď

    Soňa

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2008 14:56

      Katka S. (neregistrovaný) 213.220.216.---

      Re: minimální doba LS?
      Od letošního roku u leasingu platí, že u aut musí být leas na 5 let. Takže Vám pak vyjde na stejno, jestli máte leas na 5 let nebo odepisujete 5 let. Záleží jen na tom, jaké máte finanční možnosti koupit auto hned nebo na "splátky".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).