Hlavní navigace

Rodinne pridavky-narok

• (neregistrovaný) 82.208.2.---

21. 10. 2008 17:11

JIZ JEDNOU JSEM MELA DOTAZ NA ZRUSENI PRIDAVKU NA DITE,ALE ASI JSEM SPATNE PODALA DOTAZ.TUDIZ JE TO TAK:12.9.2008 JSEM SE VDALA.DO TE DOBY JSEM BRALA NA SVEHO 13 LETEHO SYNA PRIDAVKY.KDYZ JSEM OZNAMILA NA URADE,ZE JSEM SE VDALA.PRIDAVKY NA MEHO SYNA MI ZRUSILI.ALE JE MI TO DIVNE,PROTOZE NA NAROK NA PRIDAVKY OD 1.10.2008 AZ DO 30.9.2009 SE DAVA PRIJEM ZA ROK 2007.JA V TE DOBE BYLA SAMA.MAM ZATO,ZE NAROK NA PRIDAVKU NEBUDU MIT AZ PRISTI ROK-TO SE BUDE PODAVAT PRIJEM ZA ROK 2008 A TUDIZ SE TAM PROMITNE VYDELEK MEHO MANZELA .DIKY MOC ZA ODPOVED PREDEM.BLANKA

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 10. 2008 17:23

Hanka (neregistrovaný) 77.104.239.---

Re: rodinne pridavky-narok
      asi by to chtělo zajít na sociálku a přímo tam řešit - máte pravdu v tom, že dětské přídavky od 1.10.08 zohledňují příjem 2007, ale nevím, jestli sociálka hned neskočila po novém manželovi - teĎ je s vámi ve společné domácnosti a tak vzala i jeho příjem - čert ví.

• 21. 10. 2008 18:36

M.H. (neregistrovaný) 83.208.69.---

Re: rodinne pridavky-narok
      No, na tuhle otázku já odpovídala, ale asi holt ne odpověď, jakou byste ráda slyšela.

Společně se posuzují osoby, které společně žijí v době, kdy se přídavky pobírají, nikoli v době, za které se dodává příjem. Tedy o přídavky žádáte teď, teď jste vdaná a žijete s manželem, tak i on patří do okruhu společně posuzovaných osob a musí dodat své příjmy.

Takže příjem vašeho manžela do příjmu rodiny opravdu promítá už teď.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).