Re: Příležitosná vípomoc starobních důch
Dávám DPP a navazuji DPČ. SZ a ZP platí jen z DPČ ale základ na daň se sčítá dohromady. Má podepsáno, tak je to OK. Pásky dělám dvě. Soubě již myslím neexistuje , ale v postatě je to ono. Smlouvu na DPP nepíši na každý měsíc ale třeba na 1/2 roku s dovětkem "do vyčerpání 150 hod".
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Systém hlášení úspěšně pokračuje, tvrdí stát. Zaměstnavatelé se mezitím „hroutí“
Dobírka jako smažák české e-commerce. Bude mít fanoušky, ale hospodu vám nezachrání
Navazující zaměstnání pro účely JMHZ
Město omylem zvýšilo daň z nemovitostí u bytů, pokusilo se to hodit na berňák
Dva květnové svátky před námi. Během kterého nakoupíte a během kterého nikoli?
Jako vstup na ligu zdarma? Lidé cupují kulturu pro všechny a bojí se o kvalitu muzeí
22. 10. 2008 21:56
Dobrý den,v naší firmě zaměstnáváme starobní důchodkyni na vípomoc příležitostně na DPP.Vždy,když příležitostně vypomáhá (např.hlídání v noci - za vrátné, zástup za dovolenou - výdej obědů,úklid) vystavíme novou DPP a hlídáme odpracované hodiny,aby nepřekročily 150 hod. za rok. Její ohodnocení je rozdílné. Za práci v noci má sazbu 48,10 Kč/hod. a za výdej obědů 58,-/hod.Kč.Jedná se o 35 hod.úvazek za týden. V měsíci říjnu u nás důchodkyně vydávala 14.10.,16.10.a 17.10.08 obědy a dále od 21.10.08 do 02.11.08 bude vykonávat práci v noci za vrátné (jako zástup za dovolenou).Má podepsané prohlášení,tudíž uplatňuje slevu na poplatníka.Na DPP ji zbývá ještě 49 hod.,ale tyto hodiny ona touto prací překročí. Nevím jak postupovat, zda vystavit DPP na 49 hod. a pak založit hlavní pracovní poměr.Jak se postupuje, pokud to spadá do jednoho měsíce.Jak vypočítat zálohy na daň, jak odečíst slevu na poplatníka.Má mít dvě výplatní pásky?Nejedná se o souběh zaměstnání? Neměla bych raději vystavit prac.smlouvu a nekomlikovat si celou situaci? Spěchám na odpověď, velice Vám děkuji