Hlavní navigace

Pronájem nemovitosti ke skladování

 • (neregistrovaný) 88.103.126.---

  23. 10. 2008 9:57

  Dobrý den,
  chtěla bych se ujistit. Majitel nemovitosti, kterou si koupil do svého osobního vlastnictví, chce pronajímat tuto nemovitost právnické osobě na základě smlouvy o nájmu skladovacích prostor.
  Majitel nemovitosti bude příjmy z pronájmu danit podle § 9 a nebude odvádět SP a ZP. Jak je to ale se službami, týkajících se přefakturace energii vztahujících se k užívání sklad. prostor. Budou dále spadat příjmy z přefakturace do § 9, nebo bude muset podnikat na základě živ. oprávnění a tím odvádět SP a ZP?

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 10. 2008 12:28

   Ivča1 (neregistrovaný) 85.71.215.---

   Re: pronájem nemovitosti ke skladování
   Zálohy na ceny služeb (např. za vytápění, za dodávku teplé vody, úklid společných prostor v domě, užívání výtahu, dodávku vody z vodovodů a vodáren, odvádění odpadních vod kanalizacemi, užívání domovní prádelny, osvětlení společných prostor v domě, kontrolu a čištění komínů, odvoz popela a smetí, odvoz splašků a čištění žump, vybavení bytu společnou televizní a rozhlasovou anténou), které pronajímatel po uplynutí roku zúčtuje se skutečnými výdaji za tyto služby, nezahrnuje pronajímatel do zdanitelných příjmů a ani platby za tyto služby nezahrnuje do daňových výdajů.
   Poskytuje-li některé služby sám pronajímatel, jsou zálohy na ceny těchto služeb zdanitelným příjmem pronajímatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).