Hlavní navigace

Začátek podnikání

• (neregistrovaný) 89.190.52.---

23. 10. 2008 10:23

Dobrý den, měla bych dotaz? Můj klient má v nájmu obchod, nyní se ze svojí zaměstnankyní dohodl, že se o prodejnu bude starat ona, tak si vyřídila ŽL. On jí tam přenechal veškeré zboží a teď si bude již vše vyřizovat ona kromě nájmu. Samozřejmě na to zboží nemá peníze. Jaké jsou možnosti podnikání, kromě sdružení?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2008 11:07

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

Re: začátek podnikání
      Je to poněkud nejasné, jak ona chce podnikat, když nemá na zboží? Tak ať si vezme úvěr, odkoupí zboží a z výtěžku splácí,ne?
      Jestliže jí klient pronajal obchod, musí mimo splátek na úvěr platit i nájem a související služby. Nebo se musí s klientem dohodnout, že od něho kupní smlouvou koupí zboží a bude mu cenu splácet po nějakou dobu po částech.

• 23. 10. 2008 11:22

Jana (neregistrovaný) 89.190.52.---

No oni mají spolu sepsanou smlouvu o společném podnikání, kde mají pořečeno akorát to, že můj klient bude dělat průzkum trhu a vyhledávat dobré dodovatele a platit nájem a ona, že bude platit faktury a starat se o provoz.

• 23. 10. 2008 11:40

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

Jde o smlouvu o sdružení? Těžko takhle na dálu, musel bych smlouvu vidět, nějak se mi to nezdá.

• 23. 10. 2008 11:59

Jana (neregistrovaný) 89.190.52.---

Mě právě taky nějak moc ne. No mají Smlouvu o společném podnikání, ve které je uvedeno to co jsem již psala + dodatek, kde je uvedeno v jaké hodnotě bylo zboží a že můj klient bude měsícně dostávat na účet určitou částku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).