Hlavní navigace

Okamžité zrušení PP - ještě jednou

• (neregistrovaný) 88.103.25.---

23. 10. 2008 11:18

Dobrý den, včera jste mi tady radili, jestli můj zaměstnavatel smí zaměstnance "vyhodit". Zkoušela jsem dohodu, ale neuspěla jsem, takže zaměstnanec nepřišel 5x do práce, já ho ale písemně nevyzvala, aby se dostavil, pouze telefonicky. Smím s ním tedy PP okamžitě zrušit dle § 55 ZP? A jaký je postup, prostě ho odhlásím, jemu to pošlu doporučeně a je to? Řeším to poprvé, tak prosím o radu, díky!

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2008 11:24

Eva (neregistrovaný) 85.70.111.---

Re: Okamžité zrušení PP - ještě jednou
      Myslím si, že opakovaná neomluvená absence -A- je hrubým porušením pracovní kázně. Asi bych se toho nebála.
      PP končí dnem doručení výpovědi.Takže první předat a pak odhlásit.

• 23. 10. 2008 11:36

pája (neregistrovaný) 81.19.43.---

5 x A je dostatečný důvod pro § 55, zpracovat, přesně uvést důvody, co porušil,(prac.smlouvu, prac.řád, §§ ZP), předat osobně proti podpisu, nebo poštou DO VLASTNÍCH RUKOU, konec PP je dnem převzetí nebo dnem, který se za něj považuje dle ZP § 336.

• 23. 10. 2008 11:45

VH (neregistrovaný) 88.101.60.---

Jenom doplním - pokud u Vás působí odborová organ., zaměstnavatel může kvalifikovat nepřítomnost zaměstnance jako neomluvenou pouze v dohodě s ní - nestačí, aby odbor. organ. vzala info zaměstnavatele na vědomí, nestačí pouze projednat.V jednom soudním sporu o neplatnost RPP měl zaměstnanec úspěch -byl sice více než 3 měsíce doslova nezvěstný, zaměstnavatel s ním zrušil PP okamžitě, ale odbor. organ. pouze projednala info zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).