Hlavní navigace

Preventivní prohlídky

  • (neregistrovaný) 82.142.124.---

    23. 10. 2008 15:14

    Dobrý den,

    může zaměstnavatel nařidit učast na preventivni lekařské prohlídce v době osobního volna?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 10. 2008 16:11

      zuzka (neregistrovaný) 82.142.124.---

      Re: preventivní prohlídky
      v tom případě jí ale musí zaplatit, jako přesčas nebo průměrem?
      děkuji

    • 23. 10. 2008 17:22

      anonym (neregistrovaný) 85.132.220.---

      Re: preventivní prohlídky
      Může, pokud se nejedná o preventivní prohlídky dle § 103 písm. d) ZP, t.j. mimo prohlídky souvidející s výkonem práce.

      § 103 zákoníku práce:
      d) sdělit zaměstnancům, které zařízení závodní preventivní péče jim poskytuje závodní preventivní péči a jakým druhům očkování a jakým preventivním prohlídkám a vyšetřením souvisejícím s výkonem práce jsou povinni se podrobit, umožnit zaměstnancům podrobit se těmto očkováním, prohlídkám a vyšetřením v rozsahu stanoveném zvláštními právními předpisy nebo rozhodnutím příslušného orgánu ochrany veřejného zdraví,
      e) nahradit zaměstnanci, který se podrobí preventivní prohlídce, vyšetření nebo očkování podle písmene d), případnou ztrátu na výdělku, a to ve výši průměrného výdělku, popřípadě ve výši rozdílu mezi náhradou mzdy nebo platu podle § 192 nebo nemocenským a průměrným výdělkem,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).